Dlaczego ekogroszek się spieka?

Ekogroszek to aktualnie jeden z najczęściej wybieranych ekologicznych materiałów do ogrzewania w domach jednorodzinnych. Jednak w trakcie jego używanie mogą pojawić się problemy, najczęściej jest to powstawanie charakterystycznych spieków. Dziś podpowiemy wam jakie mogą być przyczyny tego problemu na co powinniście zwrócić uwagę w swoich domach. Jednym z głównych przyczyn jest zbyt wysoki wskaźnik specjalności zakupionego materiału.

Należy już w trakcie zakupów zwrócić uwagę na ten element i wybrać produkt o najniższej wartości tego parametru. Kolejną przyczyną może być słaba jakość paliwa. Ekogroszek powinien mieć odpowiedni rozmiar ziarna, odpowiednią kaloryczność, zawartość popiołu i siarki oraz wilgotność. Na tej podstawie możemy wybrać wysokiej jakości ekogroszek, który pozwoli nam Optymalnie ogrzewać nasz dom. Przyczyną powstawania spieków może być również zbyt silny nadmuchu powietrza w Kocy, powinien on być spokojny, omiatać po bokach zawieszony nad nim Krążek. Problemem może być również zbyt niskie ustawienie deflektora lub niska temperatura topnienia i spalania popiołu.


Ekogroszek sklep online. Najlepszy na rynku. Sprawdź: https://kalorycznyekogroszek.pl/sklep/


Warto zwrócić również na czas podawania Opału i przerwy. Wyjściowa wartość podawania to 5 s, każda kolejna sekunda oznacza zwiększenie mocy kotła i zużycia upał. Dlaczego tak bardzo interesujemy się problemem spiekania się ekogroszku? Powodują one bowiem duże straty energii, a co wiąże się z większym zużycie paliwa. Narażają nas one zatem dodatkowe koszty wynikające z do kupienia kolejnej porcji Opału. Dodatkowo zwiększają one ilość naszej pracy, ponieważ Nie mogę od nas poświęcenia czasu na częstsze wymiatanie popiołu czyszczenie pieca. Aby unikać problemu związanego z spiekanie się ekogroszku powinniśmy zacząć od wyboru najlepszego Opał. Zwracajmy zatem uwagę na jakość paliwa, wybierajmy go od sprawdzonych dostawców. Pamiętajmy również o dokładne sprawdzenie poziomu spiekalności. Dzięki temu będziemy mogli powiedz być się tego trudnego problemu, a także zmniejszyć ilość wydatków i pracy przy ogrzewaniu.