Co to jest sezon grzewczy?

Każdy z nas choć raz słyszał pojęcie sezonu grzewczego, niestety często nie jesteśmy świadomi dokładnie co określane jest pod tym sformułowaniem. Dziś chcielibyśmy powiedzieć wam więcej na ten temat, abyście mieli świadomość co ukrywa się pod pojęciem sezonu grzewczego.

Sezon grzewczy jest to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczenia ciepła w celu ogrzewania obiektów. Jest to dość ogólna definicja, która nie dla wszystkich jest jasne. Zazwyczaj sezon ten rozpoczyna się na przełomie września i października, gdy temperatura na zewnątrz spada wieczorem. Wielu z was zwraca jednak uwagę, na fakt iż temperaturę różni się w poszczególnych okresach, a także latach co Wypływa na znaczne ruchomości rozpoczęcie sezonu grzewczego. Łatwiej ocenić zbliżające się otwarcie sezonu na podstawie temperatury jakie powinny być utrzymane w pomieszczeniach. W pomieszczeniach takich jak salon, pokoje mieszkalne, kuchnia oraz biura temperatura nie powinna spadać poniżej 20°C. W pomieszczeniach takich jak Łazienki, pływalnię, oddziały położnicze lub szatnie temperaturę powinna mieć minimum 24°C.

Gdy temperatura na zewnątrz uniemożliwia utrzymanie takich temperatur w pomieszczeniach wtedy niezbędne jest w łączenie ogrzewania. Jeśli chodzi o zakończenie okresu grzewczego to również zależy on od temperatury powietrza panujących na zewnątrz. Gdy przez dłuższy okres utrzymuje się wyższe temperatury powietrza zazwyczaj dochodzi do zakończenia okresu grzewczego. Okres ten przypada zazwyczaj w okolicy marca lub kwietnia. A warto zwrócić uwagę, iż sezon grzewczy jest to czas w którym powinniśmy wprowadzić kilka dobrych nawyków, które pozwolą nam ograniczyć wydatki za ogrzewanie. Do takich nawyków należy między innymi odpowiednie uszczelnienie okien i drzwi, odsłonięcie kaloryferów, odpowiednie wietrzenie, a także dostosowanie temperatury w grzejnikach. Dzięki temu zapewnijcie sobie odpowiedni Komfort mieszkaniu, ale również zmniejszycie wysokość swoich rachunków.